Reiki

REİKİ ÖĞRENEREK ENERJİYİ KULLANMAYA BAŞLAYIN

Reiki nedir?

Rei her yerde var olan, ki: ruhsal yaşam enerjisi anlamına gelmektedir. Sözcük anlamı, Japonca’da, “Evrensel Yaşam Enerjisi” anlamına gelmektedir.

Dr.Mikao Usui Reikinin tarihi çok daha eski olmasına rağmen bu bilginin günümüze ulaşmasındaki en önemli kişi bu konuyu derinlemesine araştıran Mikao Usui’dir.

Reiki herhangi bir din yada inanç şekli değildir. Reiki tıbbı reddetmez aksine tıbbi tedaviye destek olma işlevindedir. Hastaların mutlaka tıbbi tedavi görmesi gerektiğini savunan reiki uygulayıcıları reikinin faydalarını tüm dünyanın daha iyi görmesini sağlamışlardır.

Reikinin hiç bir zararı yada yan etkisi yoktur, zamanla unutulmaz ve etkisi kaybolmaz.

Reiki ne ise yarar? Hangi Hastalık ve Rahatsızlıklar İçin Kullanılabilir?

-Korku ,anksiyete, takıntılar, panik atak, depresyon -dinlenme ve rahatlama, gerginliklerin, iç sıkıntıların,üzüntülerin azaltılması -ameliyata hazırlanma -kanser veya HIV için kişisel tedavi gibi bir çok alanda kullanılabilir..

Reiki enerjisi vücudun dokularına,hücrelerine, organlarına odaklanarak tedavi süreci avuç içlerinden başlamış olur. Yalnız unutulmamalıdır ki reiki bir hastalığın veya rahatsızlığın tedavisini sağlamaz, ancak vücudun iyileşmesi için ihtiyacı olan dengenin sağlanmasına yardımcı olur.

Bir çok hastalıkta tıbbi tedaviyi tamamlar,zihinsel ve bedensel gerginliklerden kurtulmayı sağlar, ilaçların yan etkisini azaltır,yorgunlukları giderir,bağımlılıklardan kurtulmaya yardım eder kısaca sağlık ve kişisel gelişim anlamında önemli pozitif etkiler yapar.

Reiki etkili olarak soğuk algınlığı, yanıklar,yaralar ağrılar, sızılar gibi rahatsızlıklardan; kanser, kalp hastalıkları, tansiyon, gibi ciddi hastalıklara kadar bir çok sağlık sorununda son derece etkilidir.

Reiki’nin herhangi bir zararı varmıdır?

Rejiminin herhangi bir yan etkisi olmadığı gibi kişinin hem frekansini yükselterek hemde vücuttaki enerjisini dengeleyerek daha kaliteli bir yaşama geçmesini sağlar. Bir kere reikiye uyumlandığınızda bir ömür reiki enerjisi sizinledir.

Reikiyi kimler öğrenebilir?

Sekiz yaşını geçmiş herkes reiki uygulayıcısı olabilir. Reiki ile çalışmaya başlayan herkes değişimi önce bedeninde hissetmeye başlar. Sonrasında hayatimiza daha fazla sağlık,dinginlik ,huzur ve farkindalik getirir.

Reiki inancimiza aykırı mıdır?

Reiki bir inanç sistemi degildir. İnanılması gerekmez. İnanılmadığında da olumsuz bir etkisi ya da özelliği yoktur. Enerji vardır ve her yerdedir. Buna inanıp inanmamak enerjinin var olduğu gerçeğini değiştirmez.

Hiç bir dine yada tarikatla bağdaştırılamaz. Çünküu Reiki bir kişisel şifa öğretisidir. Yani reikinin amacı sadece şifa almak ve olmaktır…

Daha Detaylı Bilgi ve Diğer Tüm Merak Ettikleriniz İçin Bizi Arayabilirsiniz

 Bilgi/İletişim:  0546 440 90 84

Reiki Eğitimleriyle İlgili Bilgi Almak İçin Lütfen Tıklayınız