Nefes Terapisi Konya’da

Nefes Terapisi Konya’da

Nefes Özel Çalışmaları Şimdi Konya Akademi Kişisel Gelişim Merkezimizde 

Kişiye Özel Nefes Terapisi, Grup Nefes Terapisi, Holoterapi Bilinçaltı Nefes Çalışması ile fiziksel ve zihinsel birçok rahatsızlıklarınızdan sadece doğru nefes alarak kısa zamanda özgürleşebilirsiniz.

Ayrıca Nefes Koçluğu, Uzman Nefes Uygulayıcı Terapisi Eğitimleriyle de, hem kendinize, hem de yakınlarınıza doğru nefes çalışmalarıyla yardımcı olabilirsiniz.

Nefes Terapisi Nedir?

Derin kapsamlı,bütünsel nefes alışverişleri öğrenerek hücrelerinin enerji ihtiyacını yeterli düzeyde karşılamayı, duygusal,düşünsel,hareket bedenini en üst düzeyde kullanmayı amaçlar.

Beyin bedenin ihtiyaç duyduğu toplam oksijenin yüzde 20 ‘sine gerek duyar .

Her fizyolojik süreç için gerekli olan enerji kesinlikle oksijen gerektirir. Nefes alma engellendiği ve oksijen  sınırlandığı zaman sağlığınız bu durumdan olumsuz etkilenir.

Doğru nefes almayan kişiler ciğerlerindeki havanın küçük bir kısmını kullanırlar ve Bu hem fizyolojik hemde Psikolojik rahatsızlıklara neden olur.

Doğru nefes almak bize; Sağlıklı ve uzun yasamayı -sevmek ve sevilmek duygusunu Huzur ve mutluluğu, bolluk ve bereketi beraberinde getirir. Endişe, panik atak ve anksiyeteyi azaltır. Zihinde berraklık sağlar ve odaklanmayı kolaylaştırır. Ruh halinizi yükseltir. Sağlıklı hücrelerinizi besler -cildinizi canlandırır. Sindirimi destekler. Kan basıncını ayarlar. Uyku problemlerini çözer.

“HOLOTERAPİ” BİLİNÇALTI NEFES ÇALIŞMASI

(Kişiye Özel ve Grup )

Heloterapi nedir?

Holoterapi kişilerin bilinçaltı derinliklerini keşfetmelerini sağlayan Çek asıllı Alman psikiyatrist Stanislav Grof tarafından geliştirilmiş binlerce kişi üzerinde uygulanmış ve olumlu etkileri birçok bilim adamı tarafından onaylanmış güçlü bir iyileşme ve hızlı dönüşüm çalışmasıdır.

İçsel karışıklıklar,(iç-dış çatışmalar) yani Duygular ve düşüncelerin birbirini tutmaması hastalık ve karma yaratır. Bilinç ötelendiğinde bilinçaltı ortaya çıkar. Görünmeyen görünür ve kişi farkındalık kazanmaya baslar. Holoterapi bilinçaltını açan anahtar gibidir. Kişinin çalışmada zihin dalgaları beta seviyesine getirilerek bilinçaltı açığa çıkarılır.

Sınırların aşılmasını, kalıpların kırılmasını, potansiyelin ortaya çıkarılmasını anlayış ve bilinç seviyesinin yükselmesini sağlar. Parasempatik ve sempatik sistemler harekete geçer ve tüm vücut tekrar yapılanmaya baslar. Toksinler hızla atılır Cilt güzelleşir Tüm organ ve hücreler yenilenir Düşünceler berraklaşır. Derin huzur hissi verir. İlişkilerde dönüşme ve gelişme sağlar.

 Psikolojik ve Fiziksel tüm rahatsızlıklar için doğru nefes almak önemlidir. Hatta doğru nefes almadığımızda bazı psikolojik ve fiziksel hastalıkların da oluşabildiği bugün kanıtlanmış durumdadır. Doğru nefes tüm zihnin çalışma mekanizmasını değiştirebilir, bilinçaltındaki istemediğimiz ya da rahatsız olduğumuz, takıntılı düşünceler, olumsuz duygu durumları, nefes alma sistemi değiştirilerek iyileştirilip dönüştürülebilir.

Daha Detaylı Bilgi ve Diğer Tüm Merak Ettikleriniz İçin Bizi Arayabilirsiniz.