Mehmet Çakmak

S.Mehmet Çakmak

Aile Danışmanı-Terapist

            Sosyoloji Mezunu ve Nec.Erbakan Üniversitesinde "Kimlik"  üzerine Yüksek Lisansını yapan S. Mehmet Çakmak, Konya Akademi’nin Genel Koordinatörlüğünü yürütmekte ve  Uzman Danışman olarak danışanlarına yardımcı olmaktadır.
           S.Mehmet Çakmak, Necmettin Erbakan Üniversitesinin 11. Dönem Aile Danışmanıdır. Ayrıca Öğrenci ve Yaşam Koçudur.
         

                  Mehmet Çakmak'ın, 2.000  saatin üzerinde seans deneyimi bulunmaktadır.       

                     Yaklaşık 20 yılın üzerinde Psikoloji üzerine araştırmalar yapmış ve birçok Psikoloji ve Kişisel Gelişim eğitimleri almıştır.   
                     Sosyolojinin ve Psikolojinin yanı sıra, Din, Felsefe, Kuantum Mekaniği gibi diğer Bilim Dalları, Hastalıkların Psikolojik Kökenleri, Bilinçaltı Sistemi, Psikianaliz, Psikoterapi, Hipnoz, NLP, EFT, EGO, Duygular,  Düşünceler, inanç kalıpları, Beynin savunma mekanizmaları, Mistitizm, Sufizm,  gibi konularda birçok araştırma ve incelemeler yapmıştır.
                   Sosyolojinin Psikolojik, Psikolojinin de Sosyolojik bağlantıları üzerine halen araştırmalar yapan Mehmet Çakmak, Konya Akademide; Eğitimci ve Uzman Danışman olarak danışanlarına yardımcı olmaktadır. 
                  Mehmet Çakmak ayrıca 12 yıl boyunca Konya'da çeşitli basın kuruluşlarında reklam sektöründe çalışmıştır. Reklamların bilinçaltını nasıl etkilediği, bilinçaltına yönelik yapılan reklamların hedef kitle ve insanlar üzerindeki etkileri gibi konularda yıllar süren çalışmalarının verdiği bilgi birikimi ve deneyimine sahiptir.
                Mehmet Çakmak'ın TEZ öncesi uzun araştırmalar sonucunda Subliminal Mesajlar ve Bilinçaltını Etkileme Yöntemleri üzerine yazdığı Yüksek Lisans  Seminer Makalesini Okumak İçin Aşağıdaki Başlıklara Tıklayınız:
        Subliminal Mesajların Birey ve Toplum Üzerine Etkisi-Bilinçaltını Etkileme Yöntemleri
Yüksek Lisans Seminer Makalesi 1 (Kısa Versiyon)
Yüksek Lisans Seminer Makalesi 2 (Tam Versiyon)
 Not:Yazıları okuyabilmeniz için cep telefonunuzda PDF Okuyucu programın olması gerekmektedir.Masaüstü PC'nizde ise yazılara tıklayarak okuyabilirsiniz.