Bilinçaltı Temizliği Nedir?Konya’nın İlk ve Tek Kişisel Gelişim Merkezine Hoş Geldiniz Bilinçaltı Temizliği Çalışmaları Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

VİDEOLU Yorumlar İçin  Tıklayınız

 İletişim & Randevu: 0546 440 90 84Bilinçaltı Temizliği Nedir-Ne Değildir ?

Bilinçaltı, son günlerin en popüler konularından biridir. Halk arasında bilinçaltımıza dair her gün neredeyse bir cümle kurmaktayız. Bilinçaltımda ne var, bilinçaltım çöplük gibi, bilinçaltımı temizlemeliyim, bilinçaltımızı kontrol etmeye çalışıyorlar gibi cümleler, günlük hayattaki sohbetlerin artık bir parçası olmuş durumda.

Bilinçaltı kavramı artık yediden yetmişe herkesin bir kavram olsa da yine de bu konuda çoğu yanlış ve eksik bilgiler de bulunmakta. Konya Akademi’de gerçekleştirdiğimiz eğitim ve özel seanslarla ilgili bize birçok farklı sorular geliyor. Bilinçaltı Temizliği ne demek, bilinçaltı temizlenir mi, temizlik nasıl yapılıyor, herhangi bir zararı var mı, başarılı oluyor musunuz, kesin çözüm mü gibi birçok soru hala gelmekte. Hatta bazı danışanlarımız bunun bir makineyle yapılan bir işlem mi olduğunu bile sormaktalar.

00580a2e917c74e32dbb11e72b6449cd

Peki Bilinçaltı Nedir Temizlenebilir mi ?

Bilinçaltı temizliği kavramından kasıt, geçmişimizde yaşadığımız travmalar, unutamadığımız bazı olaylar ve bunların duygusal izleri, farkında olmadığımız ancak daha önceki algılarımıza göre çeşitli inanç kalıpları geliştirerek oluşturduğumuz bazı duygu, düşünce ve alışkanlıklarımız, bizi rahatsız eden ancak bir türlü kurtulamadığımız takıntılı düşüncelerimiz, duygularımız ve davranışlarımızdan özgürleşmek ya da onlardan bazı teknikler kullanılarak kurtulabilmektir. Ancak elbette ki bu kişiye özel olmalı ve doğru çalışma doğru kişiye doğru şekilde yapılmalıdır.

Bilinçaltı temizliği derken, bilinçaltımızı tamamen silmek, sıfırlamak zaten mümkün değildir. Bugüne kadar yaşadığımız her anı, her hareket, her konuşmamız hatta her düşüncemiz bilinçaltımızda kayıtlıdır. Bazı araştırmalara göre bilinçaltımıza saniyede 20 bin civarında veri girmektedir. Biz sadece birkaç konuya birden odaklanabilirken, geriye kalan o andaki fark etmediğimiz etraftaki her görüntüyü, sesi, titreşimi bilinçaltımız  kayıt etmektedir. Öğrendiğimiz her şey de bilinçaltımızdadır.

Freud,  bilinçaltımızı bir buz dağına benzetilmektedir. Beynimizin bilinçli bölümü buz dağının suyun üstündeki bölümünü, suyun altında kalan bölümü de bilincin dışını yani bilinçaltı bölümünü betimlemektedir. Asıl bölüm resimde de görüldüğü gibi buz dağının suyun altındaki 10’da 9’luk bölümüdür. Yani bilinçaltımız bilincimizin büyük bir bölümüne tekabül etmektedir.

glacier_iceberg_under_water

Aslında bilinçaltımızın görevi bizim yaşamımızı daha kolay hale getirmektir. Örneğin merdivenleri çıkarken bilinçli olarak çıkmayız. Bilinçaltımız bu işlemi otomatik olarak yapar ve biz sadece basamaklara basarak çıkarız. Ya da araba kullanmayı öğrendikten sonra, ne zaman vites değiştirileceği, ne zaman debriyaja basıp ne zaman gaza basacağımızı aslında otomatik olarak beynimizin bilinçaltı dediğimiz bölümü yönetir. Bilinçaltımız ona verilen komutları sorgulamaksızın işleme koyar.

Bilinçaltı için iyi ya da kötü diye bir kavram yoktur. Ona biz ne komut yüklersek o onu uygulamaktadır. Bizim iyi diye adlandırdığımız bir şeye yönelik bir komut yüklediğimizde de, kötü diye adlandırdığımız bir şey için komut verdiğimizde de her ikisini de sorgulamadan aynen işleme koyacaktır. Bilinçaltı adete bir makine gibidir. Çok büyük bir hafızası olan ve sürekli çalışan bir makine. Dolayısıyla bilinçaltımızın tamamen temizlenmesi söz konusu değildir. Böyle bir durumda kişi zaten ölmüş olacaktır.

lisan-egitim-yazilim-ve-dagitim-da-bilincalti-ingilizce-egitim-sistemi_51c1b66992153_3

Öyleyse Bilinçaltı Temizliği Nedir ?

Bilinçaltı temizliği burada, bilinçaltımızdaki bizi rahatsız hissettiren ve tekrar eden negatif  duygularımız, düşüncelerimiz, davranışlarımız, hayatımızda yaşadıklarımız ve bunların hangi nedenle olduğunu bularak bunları dönüştürmek ve etkisinden kurtulmak ya da bunlardan özgürleşebilmek demektir.

kadinlar-nasil-mutlu-olur

Hepimizin etkisinden kurtulamadığımız bazı duygularımız vardır. Ne yaparsak yapalım içimzde otomatik bir reaksiyon oluşur ve biz buna, korku, kaygı, heyecan, acı gibi anlamlar yükleriz ki bütün bunlar aslında birer duygudur. Bu duygular çeşitli düşüncelere, bu düşünceler de aslında daha önceki deneyimlerimiz ve çeşitli inançlarımıza bağlı olarak gelişir ve neredeyse pek çoğu çocukluk dönemimizde şekillenir.

Bilinçaltı Kodlarımız

Örneğin çocukken babası katı, sert, despot olan, ailede kendisine kardeşlerine ve annesine babası tarafından sürekli bağırılan hatta şiddet uygulanan bir çocuğun, yetişkinliğinde nasıl olması beklenebilir? Bu kişi elbette ki içinde birçok korku dolu duygu ve düşünce barındıracaktır. Otoriter  (amiri, şefi gibi) kişilerden babasını andırdığı için korkacaktır. Böyle bir babası olan çocuk belki babasının bu tavırlarından dolayı erkekliğin kötü bir şey olduğuna inanacak ve ileride erkekliğini reddedebilecektir.

cinsel_istismar_şiddet (4)

Hayatı tıpkı babası gibi sert ve acımasız olarak görecektir. Babası, hata yaptığında ona kızdığı için, bu kişi yetişkinliğinde mükemmeliyetçi bir yapıda olacaktır. Mükemmel olmalıyım ki babam bana kızmasın ve beni sevsin kaygısı onun ilerideki her alanını ve bütün diğer insanlarla ilişkilerini etkileyecektir.

Hata yapmamak, kusursuz olmak, eleştiriden kaçmak için her şeyi yapacak ancak sürekli mutsuz olacaktır. Böyle bir hayatı yaşamak bu kişiye ağır gelecektir. İnsan hata yaparak, yanlış yaparak doğruyu bulmaktadır. Böyle bir psikolojiye sahip birisi, aslında bütün bunların farkında olmayabilir. Yorgunluk hisseder, hata yaptığında üzülür kendisini suçlar, sinirlenir, tıpkı babası gibi o da etrafını kırıp dökebilir, ya da tam tersine korkak pısırık bir hayat yaşayabilir.

Psikoloji

 

Ancak bunların neden kaynaklandığını, neden bunları yaşadığını çoğu zaman anlayamaz ve bağlantılarını kuramaz. Bir taraftan bunlardan kurtulmak arzusuyla yanıp tutuşurken diğer taraftan aynı davranışlarını, duygu ve düşüncelerini devam ettirir. Buna da anlam veremez. İşte burada bilinçaltındaki kodlar çok önemlidir. Ancak bunları fark edemeden yaşar gider. Sonra ise bu kadar yoğun duyguyu taşıyamayarak çok çeşitli hastalıklar baş göstermeye başlar.

TIP dünyası artık günümüzde hastalıkların büyük bölümünün stresten kaynaklandığını söylemektedir. Hastalık bir belirtidir ancak aynı zamanda bir sonuçtur. Hastalık en son aşamadır. Stres dediğimiz şeyin de altında çeşitli duygu ve düşünceler yatmaktadır.

insan-psikolojisi

Kişinin duygu ve düşüncelerini gözden geçirerek, hastalıklarını inceleyerek aslında onun nasıl bir yapıya sahip olduğu da anlaşılabilir. Hangi duyguları neden hissettiğimiz, hangi davranışları neden istemediğimiz halde sürekli tekrar ettiğimiz, hangi takıntılarımızın neden kaynaklandığını, hayatımızda sürekli tekrar eden ancak bir türlü kurtulamadığımız olayların köken ve bağlantılarının neden olduğunu bulmadan kişi çoğu zaman bu takıntılı duygu ve düşüncelerinden, davranış kalıplarından kurtulamaz.

m

Bilinçaltı Temizliği Çalışmaları-Grup ve Kişiye Özel Seanslar Arasındaki Fark

İşte Bilinçaltı Temizliği dediğimiz şey de burada devreye girmektedir. Bilinçaltı Temizliği Eğitiminde bunlar anlatılmakta, çözüm yolları öğretilmekte, bazı tekniklerle bunların nasıl aşılacağı uygulamalı olarak gösterilmektedir. Eğitime katılan kişilerle bire bir diyaloglara girilmekte ve onların sorularına da cevap verilmektedir. Çıkışta ise her katılımcıya bilinçaltı temizliğine yönelik Atakan Sönmez tarafından hazırlanan subliminal telkinler de verilmektedir.

Bilinçaltı Temizliği Çalışmaları Özel Seansında ise, kişinin hangi sorunu varsa bu sorun ve sorunlar üzerine uzmanımız tarafından sorular sorulmakta ve yaşadığı problemin kökenine ilişkin bilinçaltı kodları bulunmaktadır. Tespit edilen asıl inanç kalıpları kişiye fark ettirilmekte, çözümüne yönelik bazı teknikler öğretilmekte, uygulamalar yapılmakta, tüm bunlar olumlu olanı ile değiştirilmeye çalışılmakta ve bu ana probleme yönelik özel subliminal telkin yapılmakta ve yanında da ek subliminal telkinler verilmektedir. Bu görüşmeden çıkan kişi subliminal telkinleri de dinlediğinde çok hızlı bir değişim-dönüşüm yaşamakta ve bu duruma kendileri de şaşırmaktadır.

happy-woman

TEK SEANS YETERLİ Mİ DEVAM SEANSI YAPILMALI MI ?

Tek seanslık çalışma da Konya Akademide uyguladığımız çalışmadır. Buradaki amaç, tek seansta kişinin problemlerinin tespit edilerek, ona özel olarak subliminal telkinlerin hazırlanmasıdır. Aslında birçok danışanımız için bu çalışma yeterli bile olabilir. Kişinin detaylı analizinin yapılarak bilinçli bir şekilde durumu hakkında bilgilendirme ve bazı tekniklerin öğretilerek uygulanmasının ardından, ona özel olarak hazırladığımız Subliminal Telkin CD’sini vererek sonrasında dinlemesi için yönlendirmekteyiz. Telkinleri dinleyen birçok danışanımızdan çok olumlu sonuçlar aldık, halen de almaya devam etmekteyiz. Yani bu bile yeterli olmaktadır.

lisan-egitim-yazilim-ve-dagitim-da-bilincalti-ingilizce-egitim-sistemi_51c1b66992153_3

Birçok danışanımız tek görüşmede bile büyük dönüşümler yaşamaktadır. Ancak bazı danışanlarımız tekrar görüşmek istemekte,  bu görüşmelerin kendilerinde motive edici bir etki yarattığını belirtmekteler. Bazı danışanlarımız için de onlar istemese dahi devam içeren çalışmalar gerekli olmaktadır. Gerçekten de gözlemlediğimiz kadarıyla, kişilerin tekrar görüşmesi onlar için hem motive edici olmakta hem de daha etkili bir değişim-dönüşüm sağlamaktadır. Dolayısıyla tek seanslık olan çalışmalarımızın ardından, danışan ve uzmanımız arasında verilecek bir kararla devam seansları uygulamaktayız.

Devam içeren çalışmalarda illa ki bir kısıtlama da yoktur. İsteyen herkes her türlü özel çalışmayı bizden talep edebilir. Kalıcı, hızlı ve etkili bir çözüm için biz kendilerini yönlendirmekteyiz ancak bu tamamen danışanımızın ve uzmanımızın birlikte karar verecekleri bir karardır.

1014195_620x410

Özetlersek;  Konya Akademi’de yaptığımız eğitim ve özel seanslardaki Bilinçaltı Temizliği Çalışmaları, Subliminal (Bilinçaltı) Telkinlerle birleştirilmiş bilinçaltı kodlarının tek seansta tespit edilerek kişinin şikayetlerinin asıl nedeninin bulunması, bilinçaltı kodlarının tespit edilmesi, bunların kişiye fark ettirilerek dönüşümünün sağlanması ve kişinin bu yaşadığı problemlerin çözümlenmesini içeren ancak uzun sürmeyen devam çalışmaları içeren bir uygulamadır. Daha Detaylı Bilgi İçin 0546 440 90 84 Nolu Telefondan Lütfen Bizimle İrtibata Geçiniz

Çalışmalarımız Bireysel Gelişim Uygulamalarıdır. Tedavi Değildir


Mehmet Çakmak İle Bilinçaltı Konular

Yazıları Okumak İçin TıklayınızDiğer Sorularınız, Öğrenmek İstedikleriniz ve Tüm Merak Ettikleriniz İçin Tıklayınız

“Sık Sorulan Sorular “

PPP_PRD_050_3D_people-Question_Mark